O mnie

Witaj,
nazywam się Piotr Ferfecki. Jesteś na tej stronie z pewnością dlatego, bo chciałbyś dowiedzieć się o mnie czegoś więcej.
Moja ścieżka życia nie należy do tych powszechnie uczęszczanych. W młodości, dzięki lekturze Biblii, przeżyłem duchowe przebudzenie, które jak się okazało potem, błędnie utożsamiłem z powołaniem zakonnym i kapłańskim. Po długim okresie rozeznawania doszedłem do wniosku, że wybrałem życie, jakiego nie pragnąłem i zdecydowałem się zmienić jego formę po 15 latach od przyjęcia święceń. Dwa lata temu otrzymałem zwolnienie ze ślubów zakonnych i  wszystkie dyspensy z Kongregacji ds. Duchowieństwa

Jestem wrażliwym człowiekiem, pełnym ciepła i empatii. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i słuchać ich zajmujących historii. Lubię być blisko tych, którzy potrzebują wsparcia, otuchy i dodania im odwagi. Towarzyszyłem wielu osobom na drodze ich duchowego i osobowościowego rozwoju i robię to do dziś. Aby móc pomagać skuteczniej, w 2019 roku uczestniczyłem w warsztatach z “Porozumienia bez przemocy metodą Marshalla Rosenberga”

Chcę oprzeć publikowane na blogu treści o nabytą przez lata wiedzę i osobiste doświadczenie. Ukończyłem studia filozoficzno-teologiczne i w roku 2001 obroniłem tytuł magistra teologii. Moja pasją jest psychologia (na studiach zafascynowałem się logoterapią V.E. Frankla i napisałem prace magisterską z psychologii osobowości pt. “Struktura bytu ludzkiego w ujęciu V.E. Frankla”) i duchowość oraz ludzkie więzi. Patrzę pozytywnie na swą historię życia, która jest drogą osobistego wzrastania. Szukam inspiracji w literaturze i sztuce. Lubię przelewać swe myśli i uczucia na papier. Chcę w tej właśnie formie dzielić się z Tobą tym, co jest we mnie żywe i wartościowe. Nie mogę i nie chcę tych treści, które mogą Cię zainspirować, zatrzymywać dla siebie. Chcę podzielić się swoim życiem. Cieszę się, że na moich oczach realizuje się moje skryte marzenie – mieć swą przestrzeń, gdzie będę mógł w pełni wyrazić siebie z tym, co czuję i czego pragnę, gdzie będę mógł rozwijać swą kreatywność oraz dodawać Ci odwagi do zmierzenia się z napotykanymi trudnościami. Chcę, abyś śledząc tego bloga znalazł inspirację i motywację do odkrywania swych zasobów, uwalniania swego potencjału i uczynienia swego życia bardziej satysfakcjonującym.